Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kultura fizyczna w województwie łódzkim w latach 2010 - 2016

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.04.2018
Częstotliwość wydania: Co 5 lat

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu publikację „Kultura fizyczna w województwie łódzkim w latach 2010-2016” prezentującą informacje gromadzone przez statystykę publiczną na temat tak ważnej dziedziny życia człowieka, jaką jest sport i rekreacja, w różnych ich formach.
Opracowanie zawiera podstawową charakterystykę kilku aspektów kultury fizycznej na terenie województwa - działalność klubów sportowych i wybranych organizacji kultury fizycznej, zajmujących się zarówno sportem wyczynowym, jak i powszechnym, charakterystyka istniejących obiektów sportowych oraz aktywność sportowa dzieci i młodzieży w szkołach.
Publikacja składa się z 3 rozdziałów prezentujących dane opatrzone komentarzem analitycznym. Pierwszy poświęcony został działalności klubów sportowych – sekcji sportowych, ćwiczącym i kadrze szkoleniowej. Drugi rozdział dotyczy obiektów sportowych w województwie łódzkim oraz stopnia ich wykorzystania. Trzeci zaś prezentuje dane z systemu edukacji o uczniach szkół sportowych oraz sportowych zajęć pozalekcyjnych.
Dane, zabrane w części tabelarycznej, w większości charakteryzują województwo i obejmują lata z okresu 2010-2016, dla których realizowane były badania. Podstawowe informacje przedstawiono na mapach i wykresach oraz w postaci miar względnych umożliwiających porównania także na poziomie powiatów.
 

Do góry