Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Próba delimitacji obszaru metropolitalnego Łodzi na podstawie ruchu wędrówkowego ludności w latach 1989 - 2007

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 05.11.2008
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

W pierwszej części opracowania scharakteryzowano procesy migracyjne Łodzi na tle gmin i powiatów otaczających Łódź. Wskazano na gminy (obszary) o znaczącym, systematycznym i ujemnym saldzie migracji ludności, tj. Łódź, Pabianice oraz Brzeziny. Przeanalizowano główne kierunki odpływu ludności z tych trzech obszarów.
W drugiej części opracowania dokonano porównania sumarycznego salda migracji wewnętrznych ludności w poszczególnych gminach (powiatach) w całym badanym okresie 1989-2007. Przedstawiono w ujęciu sumarycznym główne obszary zwiększonej aktywności napływu mieszkańców z Łodzi. w rezultacie dokonano delimitacji, tj. rozgraniczenia pomiędzy metropolitalnym obszarem Łodzi i jej pozostałym otoczeniem, które nie wynika z przyjętego podziału administracyjnego, lecz nasilających się procesów wędrówkowych ludności

Do góry