Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Sprawozdanie o strukturze wynagrodzeń według zawodów

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
03.03.2023

SPRAWOZDANIE O STRUKTURZE WYNAGRODZEŃ WEDŁUG ZAWODÓW


1 marca 2023 r. rozpoczęła się kolejna edycja badania Sprawozdanie o strukturze wynagrodzeń według zawodów.

Jest to badanie reprezentacyjne realizowane w podmiotach gospodarki narodowej o liczbie pracujących 10 i więcej osób.

Celem badania jest zebranie danych, które pozwolą analizować i prezentować zróżnicowanie poziomu oraz struktury wynagrodzeń w wielu przekrojach i agregacjach m.in. według płci, wieku, poziomu wykształcenia, stażu pracy czy wykonywanego zawodu oraz charakteryzujących zakład pracy: rodzaj działalności, sektor własności, wielkość zakładu.

Z danych korzystają instytucje międzynarodowe jak Eurostat, ONZ czy WHO, ale z zebranych danych skorzystać może każdy z nas….

Pozyskanie danych nie byłoby możliwe bez zaangażowania sprawozdawców. To dzięki ich zaangażowaniu w wypełnianie formularzy będzie możliwe przedstawienie aktualnej struktury wynagrodzeń zatrudnionych według cech demograficzno-społecznych.

 

Więcej informacji o badaniu znajduje się na naszej stronie w zakładce

https://bydgoszcz.stat.gov.pl/osrodki/osrodek-badan-i-analiz-rynku-pracy/sprawozdania/formularze-i-objasnienia/z-12/biezaca-edycja/


W zakładce znajdują się między innymi: informacje o aplikacji offline, wybrane przykłady wypełnienia sprawozdania, infografika prezentująca dane z poprzedniej edycji badania
a także zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.                                                                       

Do góry