Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zmiana organizacji obsługi klientów

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
13.03.2020

Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i interesantów Urzędu Statystycznego uprzejmie informujemy, że w celu zapobiegania potencjalnej możliwości rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2 („koronawirusa”), od 18 marca 2020 roku wprowadzamy ograniczenie dostępu do Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz Oddziałów w Brzezinach, Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu.

Skargi i wnioski do dyrektora Urzędu można przesyłać elektronicznie na adres lub za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Statystyczny w Łodzi ul. Suwalska 29, 93-176 Łódź

Od 25 maja 2020 r. wznowiona została bezpośrednia obsługa klientów w punktach rejestru REGON oraz Informatoriach wojewódzkich Urzędach Statystycznych. Punkty obsługi klientów będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach: 800 - 1500.
 

Realizacja badań ankietowych wśród respondentów

Badania ankietowe od 13 marca 2020 r. do odwołania są realizowane przez pracowników statystyki publicznej wyłącznie telefonicznie. Ankieterzy będą kontaktowali się telefonicznie z gospodarstwami domowymi, które zostały wylosowane do wzięcia udziału w badaniu ankietowym.

Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość wobec ankieterów kontaktujących się z Państwem w celu przeprowadzenia badania ankietowego i wzięcie udziału w badaniu. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z badaniem lub w celu weryfikacji ankietera, który kontaktuje się z Państwem telefonicznie prosimy o kontakt mailowy z Urzędem Statystycznym działającym, na terenie Państwa województwa. Pełną listę kontaktową zamieściliśmy na stronie: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2020/Kontakt.htm


Kontakt z Informatorium w Urzędzie Statystycznym:

 Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu telefonicznego Informatorium pod numerem infolinii statystycznej   +48 22 279 99 99  oraz poprzez:


Kontakt z Urzędami Statystycznymi w sprawach dotyczących rejestru REGON.

W sprawach związanych z wpisami do rejestru REGON zachęcamy do przesyłania formularzy RG https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/formularze-regon-papierowe/  - wraz z towarzyszącą dokumentacją:

oraz do kontaktu telefonicznego z urzędami statystycznymi


Więcej informacji o rejestrze REGON znajduje się na stronie: https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/


Organizacja wydarzeń zewnętrznych (tj. spotkania, seminaria, konferencje)

Zaplanowane przez GUS i Urzędy Statystyczne konferencje, seminaria i inne spotkania dla interesariuszy zostały odwołane. O nowych terminach spotkań będziemy informowali Państwa na stronach Urzędów Statystycznych i w Portalu Informacyjnym GUS.


Organizacja współpracy z mediami

Od 12 marca 2020 r. wszystkie briefingi prasowe w GUS zostały czasowo odwołane. Komunikaty i obwieszczenia Prezesa GUS, informacje sygnalne oraz pozostałe informacje statystyczne są publikowane na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego o godzinie 10:00, zgodnie z harmonogramem. Szczegółowe informacje dla mediów zamieszczone są na stronie:  https://stat.gov.pl/dla-mediow/


Realizacja Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. zaplanowano Powszechny Spis Rolny, obecnie służby statystyki publicznej opracowują scenariusze organizacji spisu rolnego, które będą uzależnione od rozwoju sytuacji w kraju. Ostateczna decyzja o warunkach organizacyjnych spisu rolnego w terminie wynikającym z ustawy o Powszechnym Spisie Rolnym, będzie podjęta przez Centralne Biuro Spisowe. Bieżące informacje o spisie rolnym zamieszczamy na stronie: https://spisrolny.gov.pl/.

Do góry