Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wydarzenia

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Notatka informacyjna IX edycja konkursu "Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj"

19.02.2018

Urząd Statystyczny w Łodzi oraz Szkoła Podstawowa nr 54 im. Kornela Makuszyńskiego w Łodzi zaprasza uczniów klas IV-VI łódzkich szkół podstawowych do wzięcia udziału w IX edycji konkursu "Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj" - 25, 26 kwietnia 2018 r.

Czytaj dalej

Notatka informacyjna Konferencja MASEP 2017

13.12.2017
W dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2017 roku odbyła się konferencja naukowa, zorganizowana przez Katedrę Statystyki Ekonomicznej i Społecznej UŁ oraz Katedrę Ubezpieczeń UŁ. Konferencja stanowiła forum wymiany poglądów oraz doświadczeń związanych z zastosowaniem metod ilościowych do oceny współczesnych problemów ekonomicznych oraz społecznych. Bieżąca konferencja była już jedenastą edycją spotkań naukowców i praktyków zajmujących się metodologicznymi aspektami społecznych i ekonomicznych wyzwań współczesnego świata, w tym w funkcjonowaniem gospodarek oraz aktywnością ekonomiczną i jakością życia ludności. Konferencję objął patronatem Dyrektor Urzędu Statystycznego w Łodzi – dr Piotr Ryszard Cmela.
Czytaj dalej

Urząd Statystyczny w Łodzi przystąpił do projektu „Zostań Super Zakrętakiem”

24.11.2017
W ramach działań związanych ze społeczna odpowiedzialnością przedsiębiorców URZĄD STATYSTYCZNY W ŁODZI przystąpił do projektu „Zostań Super Zakrętakiem” realizowanym przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”. Proponowana akcja jest ekologicznym przedsięwzięciem, które dzięki łatwej segregacji odpadów, w postaci zbiórki zakrętek, będzie wspierać podopiecznych Hospicjum w urzeczywistnianiu ich marzeń.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Spotkanie z doradcami zawodowymi.

20.11.2017

9. października i 20. listopada 2017 r. w centrum szkoleniowym Urzędu Statystycznego w Łodzi odbyły się spotkania z doradcami zawodowymi z Ośrodka Doradztwa Zawodowego w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Zaproszeni nauczyciele, podczas dwóch szkoleń poznali podstawy funkcjonowania statystyki publicznej, przydatność Portalu Informacyjnego GUS, a przede wszystkim zdobywali umiejętność wyszukiwania danych statystycznych. Drugie spotkanie miało charakter warsztatowy, uczestnicy poznali funkcjonalność Banku Danych Lokalnych i ćwiczyli wyszukiwanie danych statystycznych oraz generowanie tablic".

Czytaj dalej
1  2  3  4  5  6  7  8  9    26
Do góry