Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Europejski Konkurs Statystyczny

08.01.2018
Europejski Konkurs Statystyczny to nowe międzynarodowe wydarzenie kierowane do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany jest po raz pierwszy przez Eurostat i zgłoszone urzędy statystyczne z 12 europejskich krajów, aby promować znajomości statystyki wśród uczniów i nauczycieli. Głównym celem Konkursu jest wzbudzenie zaciekawienia statystyką wśród uczniów oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą. Przygotowania i udział w Konkursie będą znakomitą okazją do poznania źródeł danych statystycznych, do zagłębiania się w dane statystyczne o kraju i świecie, ich rozumienia i wyciągania na ich podstawie przy wsparciu zdobytej wiedzy statystycznej prawidłowych i ciekawych wniosków. Ponadto udział w Europejskim Konkursie Statystycznym ma na celu przedstawienie roli statystyki w życiu każdego człowieka, w różnych aspektach społecznych.
Czytaj dalej

Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach 02-20.01.2018 r.

04.01.2018
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w dniach od 2 do 20 stycznia 2018 r. na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzone badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach. Celem tego badania jest zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach członków gospodarstw domowych w IV kwartale 2017 roku. Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami. Zebrane informacje zostaną wykorzystane na potrzeby statystyki w dziedzinie turystyki, rachunków narodowych, bilansu płatniczego oraz statystyki obszarów transgranicznych.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Notatka informacyjna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego (listopad 2017 r.)

02.01.2018
Opracowanie sygnalne prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa łódzkiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego w listopadzie 2017 r.
Czytaj dalej

Publikacja Rocznik Statystyczny Województwa Łódzkiego 2017

29.12.2017
Urząd Statystyczny w Łodzi prezentuje Państwu kolejną edycję Rocznika Statystycznego Województwa Łódzkiego opracowaną, wzorem lat poprzednich, w polsko-angielskiej wersji językowej i zawierającą bogaty zestaw informacji statystycznych opisujących poziom życia mieszkańców, potencjał ekonomiczny oraz stan środowiska naturalnego województwa łódzkiego.
Czytaj dalej

Publikacja Województwo Łódzkie 2017 - podregiony, powiaty, gminy

29.12.2017
Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu kolejną edycję publikacji „Województwo Łódzkie 2017 - podregiony, powiaty, gminy”. Opracowanie stanowi dopełnienie Rocznika Statystycznego Województwa Łódzkiego 2017 i zawiera obszerny zestaw tablic zawierających dane o województwie łódzkim w przekroju przestrzennym.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Aktywność ekonomiczna ludności w województwie łódzkim (III kwartał 2017 r.)

29.12.2017
Informacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego w III kwartale 2017 roku.
Czytaj dalej

Publikacja Województwo łódzkie w liczbach 2017

29.12.2017
Folder zawiera najważniejsze dane dotyczące sytuacji społecznej, demograficznej, ekonomicznej i ochrony środowiska naturalnego województwa łódzkiego.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Notatka informacyjna Koniunktura gospodarcza w grudniu 2017 r.

29.12.2017
Koniunktura gospodarcza w grudniu 2017 r.- opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie łódzkim.
Czytaj dalej

Publikacja Łódź w liczbach 2017

28.12.2017
Folder zawiera najważniejsze dane dotyczące sytuacji społecznej, demograficznej, ekonomicznej i ochrony środowiska naturalnego miasta Łodzi.
Czytaj dalej
1  2  3  4  5  6  7  8  9    21
Do góry