Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Notatka informacyjna 9 marca - Dzień Statystyki Polskiej

Dzień Statystyki Polskiej upamiętnia pierwszy na ziemiach polskich Spis Powszechny uchwalony w dniu 9 marca 1789 roku przez Sejm Czteroletni. Uroczyste obchody kolejnej rocznicy tego Dnia są nie tylko okazją do refleksji nad rolą i znaczeniem statystyki w życiu publicznym i popularyzacji wiedzy statystycznej w społeczeństwie, ale także okazją do docenienia efektów pracy licznego grona polskich statystyków.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn Statystyczny Województwa Łódzkiego IV kwartał 2016

01.03.2017
Publikacja zawiera podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa łódzkiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego (styczeń 2017 r.)

28.02.2017
Opracowanie sygnalne prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa łódzkiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego w styczniu 2017 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Notatka informacyjna Koniunktura gospodarcza w lutym 2017 r.

28.02.2017
Koniunktura gospodarcza w lutym 2017 r. - opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie łódzkim.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna VIII edycja konkursu "Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj"

24.02.2017
Urząd Statystyczny w Łodzi oraz Szkoła Podstawowa nr 54 im. Kornela Makuszyńskiego w Łodzi zaprasza uczniów klas IV-VI łódzkich szkół podstawowych do wzięcia udziału w VIII edycji konkursu "Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj" - 25, 27 kwietnia 2017 r.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Podmioty gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie łódzkim (stan na koniec 2016 r.)

24.02.2017
Źródłem publikowanych danych w opracowaniu jest krajowy rejestr urzędowy podmiotów gospodarki narodowej REGON prowadzony przez Prezesa GUS.
Czytaj dalej

Publikacja Działalność przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób w 2015 r.

21.02.2017

Charakterystyka przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób oraz podstawowe informacje o wynikach osiąganych z ich działalności gospodarczej. Liczebność i struktura badanej zbiorowości (forma prawna, rodzaj prowadzonej działalności); liczba i struktura pracujących z uwzględnieniem właścicieli, zatrudnienie i wynagrodzenia; przychody i koszty; ponoszone nakłady na środki trwałe, wartość brutto środków trwałych. Wskaźniki działalności gospodarczej przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób.

Czytaj dalej
1  2    
Do góry